|
Zapraszamy do sklepu |
Narzedziak.pl Sławomir Gagatek e-mail: [email protected] |
Stopa szlifierska gumowa Proxxon WP/E LHW 28 548. Dysk do szlifierki, polerki kątowej - Osprzęt do narzędzi modelarskich Proxxon we Wrocławiu Sklep.
dysk gumowy do szlifierki WP/E 50 mm to element mocujący (talerz/oparcie) przeznaczony do pracy z mini szlifierką Proxxon WP/E. Model Proxxon 28548 pozwala szybko przygotować narzędzie do polerowania lub lekkiego szlifowania przy użyciu wymiennych krążków roboczych. Dzięki elastycznemu podkładowi gumowemu dysk stabilizuje osprzęt i ułatwia prowadzenie po powierzchni, co ma znaczenie przy pracy na elementach o drobnych kształtach i krawędziach.
Mocowanie typu haczyk–pętelka (rzep) przyspiesza wymianę materiałów roboczych bez narzędzi i ogranicza ryzyko przesunięcia krążka podczas pracy. Dysk współpracuje m.in. z gąbką polerską, dyskiem polerującym z owczej wełny, dyskiem filcowym, dyskiem ściernym oraz wełną ścierną, więc sprawdzi się zarówno przy wykańczaniu, jak i przygotowaniu powierzchni.
W praktyce jest szczególnie przydatny, gdy: trzeba szybko przejść z polerowania na lekkie matowanie jednym narzędziem; pracujesz na małych detalach (np. elementy modelarskie, biżuteria, drobna mechanika) i zależy Ci na kontrolowanym docisku; chcesz ograniczyć ryzyko porysowania powierzchni przez twardy nośnik, stosując bardziej „miękkie” podparcie osprzętu.
To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które kompletują osprzęt do Proxxon WP/E i chcą sprawnie wymieniać krążki polerskie oraz ścierne na rzep.
