Zapraszamy do sklepu
http://www.narzedziak.pl

Narzedziak.pl Sławomir Gagatek
ul. Inowrocławska 19 lok.2U
53-653 Wrocław
tel. +48 71 724 25 00

e-mail: [email protected]

Drel Wiertło stopniowe z tytanową powłoką 4-12 mm CON-SD-4-12

KATEGORIE > OSPRZĘT DO ELEKTRONARZĘDZI > Wiertła i otwornice > Wiertła do metalu > Wiertła stożkowe do metalu > Wiertła stożkowe stopniowe
main main
Producent: Drel
Kod producenta: 5902143119210
main
Cena brutto: 24,90 zł
Cena netto: 20,24 zł

Wiertło stopniowe 4-12 CON-SD-4-12 tytanowa powłoka. Wiertło stożkowe Condor do stali, żelaza, metali nieżelaznych oraz tworzywa - wiertła stopniowe cylindryczne do metalu.


Wiertło stopniowe z tytanową powłoką 4–12 mm Drel CON-SD-4-12

Wiertło stopniowe z tytanową powłoką 4–12 mm to osprzęt do wykonywania i powiększania otworów w cienkościennych materiałach: blachach stalowych, aluminiowych oraz w tworzywach sztucznych. Model Drel CON-SD-4-12 pracuje stopniowo, dzięki czemu łatwiej kontrolować średnicę otworu bez konieczności częstej zmiany wierteł.

Powłoka z azotku tytanu (TiN) ogranicza tarcie i poprawia odporność powierzchni roboczej na zużycie przy wierceniu w metalu. W praktyce oznacza to stabilniejszą pracę na kolejnych stopniach oraz mniejsze ryzyko „szarpania” materiału podczas przechodzenia na większą średnicę.

Geometria stopniowa ułatwia wykonywanie czystych otworów: wiertło nie pozostawia zadziorów i nie deformuje obrabianego materiału, co jest szczególnie istotne przy cienkich blachach i elementach widocznych (np. obudowy, panele, osłony). Trzpień 8 mm pozwala na pewne mocowanie w uchwycie wiertarskim i ogranicza poślizg podczas pracy pod obciążeniem.

Przykładowe sytuacje warsztatowe, w których to wiertło jest realnie przydatne: gdy musisz szybko powiększyć istniejący otwór w blasze bez jej pofałdowania, gdy zależy Ci na otworze bez zadziorów pod przepust/dławik w obudowie, oraz gdy wiercisz w tworzywie i chcesz uniknąć wyrywania krawędzi przy wyjściu wiertła.

To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują jednego wiertła do kontrolowanego wykonywania i rozwiercania otworów w blasze oraz tworzywach w zakresie 4–12 mm.

Parametry techniczne

  • Zakres pracy: 4–12 mm
  • Rodzaj: wiertło stopniowe
  • Przeznaczenie (materiały): blacha stalowa, blacha aluminiowa, tworzywa sztuczne
  • Powłoka: azotek tytanu (TiN)
  • Trzpień: 8 mm
  • Cechy pracy: nie pozostawia zadziorów, nie deformuje obrabianego materiału