|
Zapraszamy do sklepu |
Narzedziak.pl Sławomir Gagatek e-mail: [email protected] |
Wiertło do betonu SDS+ 10mm długość 160mm Drel CON-10/160. Wiertła do betonu SDS w sklepie Narzedziak.pl - Twój ulubiony sklep z narzędziami.
wiertło do betonu SDS+ Drel o średnicy 10 mm to osprzęt do młotowiertarek z uchwytem SDS Plus, przeznaczony do wykonywania otworów w twardych materiałach mineralnych. Producent przewiduje zastosowanie w murze, betonie, granicie oraz innych kamieniach, czyli tam, gdzie standardowe wiertła do metalu/drewna nie pracują efektywnie.
Zastosowana wkładka widiowa (specjalnie ukształtowana) ma zwiększać żywotność oraz utrzymywać centryczne prowadzenie wiertła w materiale. W praktyce przekłada się to na stabilniejsze rozpoczęcie wiercenia i mniejsze „bicie” na starcie otworu, co jest istotne przy kołkach rozporowych i kotwach, gdzie liczy się powtarzalna średnica i geometria otworu.
Podwójna spirala została zaprojektowana do szybszego odprowadzania urobku na zewnątrz. To rozwiązanie skraca czas wykonania otworu i ogranicza zapychanie rowków, szczególnie przy głębszych wierceniach oraz w betonie i kamieniu, gdzie materiał jest cięższy i trudniej się ewakuuje.
W praktyce to wiertło jest przydatne m.in. gdy: trzeba wykonać serię otworów pod kołki w betonie i zależy Ci na powtarzalności; wiercisz w twardych kruszywach (np. granit/kamień), gdzie liczy się trwałość końcówki; wykonujesz głębsze otwory, a szybkie odprowadzanie urobku realnie wpływa na tempo pracy.
To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują wiertła SDS+ do prac w betonie i kamieniu z naciskiem na stabilne prowadzenie oraz sprawne usuwanie urobku.
