|
Zapraszamy do sklepu |
Narzedziak.pl Sławomir Gagatek e-mail: [email protected] |
Drel Frez puszkowy 45mm z widią do drewna CON-XDC-1145. Ten frez puszkowy został wykonany ze stali i węglika spiekanego, co zapewnia mu niezwykłą trwałość i długą żywotność
Frez puszkowy 45 mm z widią do drewna to narzędzie do wykonywania płaskodennych nawierceń w drewnie i materiałach drewnopochodnych, typowych m.in. pod osprzęt meblowy. Model Drel CON-XDC-1145 sprawdzi się zarówno w warsztacie stolarskim, jak i przy montażu mebli na budowie, gdy potrzebujesz powtarzalnych, czystych gniazd pod okucia.
Korpus wykonano ze stali, a elementy skrawające z węglika spiekanego (widii). W praktyce oznacza to większą odporność krawędzi tnących na zużycie podczas pracy w twardszym drewnie oraz stabilniejsze cięcie przy seryjnym wykonywaniu otworów. Układ dwóch ostrzy centralnych i dwóch zewnętrznych pomaga szybciej wybierać materiał i prowadzić krawędź otworu, co ułatwia uzyskanie równego gniazda bez „szarpania” włókien.
Funkcja samocentrująca poprawia start wiercenia i ogranicza uciekanie narzędzia po powierzchni, co ma znaczenie szczególnie przy pracy na gładkich płytach i przy wierceniu blisko krawędzi. Długość całkowita 90 mm daje wygodniejszy dostęp w typowych sytuacjach montażowych, gdy pracujesz w ograniczonej przestrzeni.
Przykładowe sytuacje warsztatowe, w których ten frez jest realnie potrzebny: wykonywanie gniazd pod zawiasy puszkowe, nawiercanie pod siedziska okuć dolnych w systemach drzwi przesuwnych oraz szybkie wykonywanie powtarzalnych, płaskodennych otworów w elementach meblowych podczas składania lub przeróbek.
To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują frezu puszkowego o większej średnicy do precyzyjnych gniazd pod okucia i chcą korzystać z ostrzy z węglika spiekanego w codziennej pracy z drewnem.
