|
Zapraszamy do sklepu |
Narzedziak.pl Sławomir Gagatek e-mail: [email protected] |
Przecinak ukośny Kennedy 200 mm KEN5056840K ze stalą Cr-V i ostrzem 9,5 mm do żłobienia muru i prac na zimno. Szlifowana końcówka i trzon ośmiokątny zapewniają kontrolę pracy.
Przecinak Kennedy KEN5056840K to narzędzie ślusarsko-murarskie z ostrzem uformowanym pod kątem, często określanym jako „a’ la diament”, jednak w rzeczywistości jest to przecinak ukośny przeznaczony do prac związanych ze żłobieniem, podcinaniem oraz prowadzeniem cięcia w kierunku bocznym. Charakterystyczne ścięcie ostrza tworzy krawędź ustawioną pod skosem względem osi narzędzia, co pozwala na wykonywanie nacięć przy krawędziach, w rowkach oraz w miejscach, gdzie klasyczny przecinak płaski nie daje możliwości ustawienia właściwego kąta pracy. Narzędzie stosuje się zarówno w pracach murarskich (bruzdowanie, punktowe kruszenie, podcinanie połączeń), jak i w obróbce metali na zimno, przede wszystkim tam, gdzie wymagane jest odchylenie linii cięcia w bok.
Ostrze wykonane jest ze stali chromowo-wanadowej, która zapewnia odporność na pękanie i trwałość krawędzi podczas intensywnej pracy udarowej. Końcówka robocza jest szlifowana, co stabilizuje jej geometrię i ułatwia kontrolę nad kierunkiem cięcia. Krawędź ukośna pozwala na prowadzenie narzędzia po materiale w taki sposób, że pęknięcie inicjuje się nie w osi narzędzia, lecz pod kątem, co jest potrzebne przy podcinaniu fragmentów muru, cegły, bloków kamiennych lub korodujących fragmentów metalowych. Przy nacinaniu murów umożliwia także tworzenie żłobień pod instalacje lub punktowego podcinania spoin.
Trzon o przekroju ośmiokątnym zapewnia stabilny chwyt i ogranicza rotację narzędzia w dłoni podczas uderzeń. Całkowita długość 200 mm pozwala na bezpieczne prowadzenie narzędzia bez ryzyka przypadkowego kontaktu dłoni z młotkiem. Szerokość ostrza 9,5 mm umożliwia precyzyjne cięcie wąskich fragmentów i punktowe odłupywanie materiału. Narzędzie jest przeznaczone wyłącznie do pracy na zimno i nie powinno być stosowane do cięcia metalu podgrzanego ani do operacji wymagających szerokiej krawędzi roboczej.
Materiał ostrza: stal chromowo-wanadowa (Cr-V)
Materiał trzonu: stal
Całkowita długość: 200 mm
Szerokość ostrza: 9,5 mm
Kształt trzpienia: ośmiokątny
Rodzaj produktu: przecinak do prac na zimno (ukośny)
Brand: Kennedy
Do czego stosuje się przecinak z ukośnym ostrzem?
Do podcinania materiału pod kątem, żłobienia, odcinania fragmentów muru, cegły i materiałów kruchych oraz nacinania metalu w miejscach o ograniczonym dostępie.
Czym różni się od przecinaka płaskiego?
Ma ostrze ustawione pod kątem, co pozwala kierować linię pęknięcia na bok, a nie w dół, co jest przydatne w bruzdowaniu lub podcinaniu.
Czy określenie „a’ la diament” jest poprawne?
Pochodzi z opisów angielskich, jednak w praktyce narzędzie ma geometrię przecinaka ukośnego, a nie diamentowego (punktowego). Nazwa dotyczy jedynie formy szlifu, nie funkcji.
