|
Zapraszamy do sklepu |
Narzedziak.pl Sławomir Gagatek e-mail: [email protected] |
Yato YT-25909 to wkrętak płaski 5 x 150 mm do prac montażowych, serwisowych oraz obsługi połączeń śrubowych z nacięciem prostym.
wkrętak płaski 5 × 150 mm to narzędzie do prac montażowych i serwisowych z typowymi wkrętami z nacięciem prostym. Model Yato YT-25909 ma trzpień walcowy ze stali S2 utwardzanej do ok. 58 HRC, co w praktyce oznacza dobrą odporność na zużycie krawędzi grota podczas częstego wkręcania i wykręcania. Satynowana powierzchnia trzpienia ogranicza odbicia światła i ułatwia kontrolę narzędzia w mocno oświetlonych stanowiskach.
Końcówka robocza jest dodatkowo utwardzana i piaskowana, co zwiększa stabilność grota w nacięciu oraz pomaga utrzymać pewniejsze osadzenie na wkręcie (mniej ześlizgiwania się przy nacisku). Namagnesowany grot ułatwia operowanie wkrętem jedną ręką, szczególnie gdy druga stabilizuje element lub gdy pracujesz w trudno dostępnych miejscach. Rękojeść z tworzyw PP i TPR (o różnych twardościach) poprawia chwyt i kontrolę narzędzia, co ma znaczenie przy dłuższej pracy i przy precyzyjnym prowadzeniu grota.
W praktyce ten wkrętak przydaje się szczególnie, gdy: 1) trzeba pewnie złapać i wprowadzić wkręt w gnieździe bez podpierania go palcami (pomaga magnes), 2) pracujesz w ciasnych przestrzeniach i liczy się stabilne osadzenie grota w nacięciu, 3) wykonujesz powtarzalne montaże/serwis i zależy Ci na wolniejszym zużywaniu się krawędzi płaskiej końcówki dzięki stali S2 i twardości ok. 58 HRC.
To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują uniwersalnego wkrętaka płaskiego 5 mm z namagnesowanym grotem i trwałym trzpieniem do regularnych prac montażowych.
