|
Zapraszamy do sklepu |
Narzedziak.pl Sławomir Gagatek e-mail: [email protected] |
Otwornica diamentowa do gresu 80 mm YT-60434 marki Yato przeznaczona do wykonywania większych otworów instalacyjnych.
Otwornica diamentowa do gresu 80 mm to wiertło koronowe przeznaczone do wykonywania precyzyjnych otworów w twardych okładzinach, takich jak gres i ceramika. Model Yato YT-60434 pracuje w trybie bezudarowym i może być używany zarówno na sucho, jak i na mokro – w zależności od warunków na budowie i preferowanej kontroli temperatury.
Krawędź robocza jest galwanicznie pokryta warstwą diamentu, co pozwala prowadzić cięcie czysto i równo oraz ograniczać ryzyko wyszczerbień na szkliwie. Stalowy korpus (stal węglowa #45) z niklowanym wykończeniem poprawia odporność powierzchni na zużycie w typowych warunkach montażowych. Dodatkowy otwór w bocznej części korony wspiera chłodzenie i sprawniejsze odprowadzanie urobku, co ma znaczenie szczególnie przy wierceniu na sucho.
W praktyce to narzędzie przydaje się m.in. w trzech typowych sytuacjach: gdy trzeba wykonać otwór pod osprzęt i przepusty w płytkach bez pękania krawędzi, gdy wiercisz w twardym gresie i zależy Ci na stabilnym prowadzeniu bez „tańczenia” korony po szkliwie, oraz gdy pracujesz w zabudowie (np. kuchnia/łazienka) i potrzebujesz czystego otworu bez nadmiernego pylenia – z możliwością pracy na mokro.
Zalecany zakres pracy to 400 obr./min, co ułatwia kontrolę nad narzędziem i ogranicza przegrzewanie krawędzi diamentowej. Walcowy uchwyt pozwala na montaż w standardowym uchwycie wiertarskim, a kompatybilność z wiertarkami bezudarowymi jasno wskazuje właściwy typ napędu.
To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują czystych, powtarzalnych otworów w gresie i ceramice oraz chcą pracować bez udaru, z kontrolą krawędzi i minimalizacją wyszczerbień.
