|
Zapraszamy do sklepu |
Narzedziak.pl Sławomir Gagatek e-mail: [email protected] |
Yato YT-4080 to wiertło HSS-Co 8,0 mm przeznaczone do obróbki stali konstrukcyjnej oraz nierdzewnej.
wiertło do metalu HSS-Co kobaltowe 8,0 mm to wiertło kręte do wiercenia otworów w materiałach o podwyższonej twardości i skłonności do przegrzewania, takich jak stale nierdzewne i kwasoodporne. Model Yato YT-4080 wykonano ze stali HSS-E Co (HS6-5-2-5), czyli szybkotnącej z dodatkiem kobaltu – w praktyce oznacza to lepszą odporność na wysoką temperaturę podczas wiercenia oraz stabilniejszą geometrię krawędzi skrawającej przy pracy w twardszych stopach.
Geometria wierzchołka 135° oraz split point (samocentrujący szlif) ułatwiają rozpoczęcie wiercenia bez „uciekania” po powierzchni i ograniczają konieczność punktowania, szczególnie w stali nierdzewnej. Szlifowana i polerowana powierzchnia sprzyja płynniejszemu odprowadzaniu wióra, co pomaga utrzymać równą pracę w otworze i zmniejsza ryzyko zakleszczeń. Uchwyt walcowy pasuje do typowych uchwytów wiertarskich w wiertarkach i wiertarko-wkrętarkach.
W praktyce to wiertło jest szczególnie przydatne, gdy: 1) wiercisz w stali nierdzewnej i zależy Ci na stabilnym wejściu bez ślizgania się po materiale, 2) wykonujesz otwory w żeliwie lub stalach szlachetnych, gdzie ważna jest odporność krawędzi na temperaturę, 3) pracujesz w metalu kolorowym lub tworzywie i chcesz uzyskać czysty, kontrolowany otwór przy zachowaniu prowadzenia wiertła.
To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które regularnie wiercą w stalach nierdzewnych/kwasoodpornych i potrzebują wiertła o geometrii ułatwiającej start oraz zwiększonej odporności na temperaturę.
