|
Zapraszamy do sklepu |
Narzedziak.pl Sławomir Gagatek e-mail: [email protected] |
Yato YT-41974 to wiertło SDS Plus Premium 25 x 1000 mm do zastosowań budowlanych, przeznaczone do wiercenia w betonie i materiałach murowych.
wiertło do betonu SDS-Plus 25 × 1000 mm to osprzęt z serii premium przeznaczony do wiercenia w żelbecie w zastosowaniach przemysłowych. Model Yato YT-41974 zaprojektowano pod pracę udarową z młotowiertarkami SDS-Plus – z naciskiem na stabilne prowadzenie, skuteczne odprowadzanie urobku i odporność na obciążenia typowe dla seryjnego wiercenia w betonie zbrojonym.
Szlifowana powierzchnia zmniejsza tarcie w otworze, co w praktyce ogranicza nagrzewanie i ułatwia utrzymanie tempa wiercenia. Producent deklaruje możliwość wykonania o 50% więcej otworów niż wiertłem standardowym, a także utrzymanie średnicy po wielu cyklach – istotne, gdy otwór ma trzymać wymiar pod kołki i kotwy bez „rozbijania” i bez problemów z osadzeniem elementu.
Głowica z 4-ostrzową widą (DD carbide) typu X-tip z dodatkowymi krawędziami tnącymi została przygotowana do kontaktu ze zbrojeniem – ma zdolność przewiercania prętów w żelbecie. Zautomatyzowany proces lutowania płytki widiowej zwiększa odporność na wysoką temperaturę podczas pracy ciągłej, co ogranicza ryzyko odspojenia ostrza przy natrafieniu na pręt zbrojeniowy.
Geometria odprowadzania urobku opiera się na głębokiej, pojedynczej spirali oraz 4 rowkach w głowicy, co usprawnia wynoszenie pyłu i kruszywa z otworu. Korpus wykonano ze sprężystej stali wysokowęglowej 40Cr o twardości 40 HRC – materiał jest odporny na odkształcenia od dużej siły i częstotliwości udaru, a proces centrowania redukuje bicie boczne, poprawiając kontrolę nad narzędziem i jakość otworu.
W praktyce to wiertło jest szczególnie przydatne, gdy: 1) trafiasz na pręty zbrojeniowe i potrzebujesz kontynuować wiercenie bez zmiany osprzętu, 2) wykonujesz serię głębokich otworów i zależy Ci na sprawnym odprowadzaniu urobku, 3) otwory muszą trzymać średnicę pod kołki i kotwy, bez problemów z dopasowaniem osadzanego elementu. To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które regularnie wiercą w żelbecie i oczekują powtarzalnych otworów oraz stabilnej pracy osprzętu w długich cyklach.