|
Zapraszamy do sklepu |
Narzedziak.pl Sławomir Gagatek e-mail: [email protected] |
Wiertło do betonu SDS Plus Premium 22 x 460 mm YT-41958 przeznaczone do zastosowań budowlanych wymagających zwiększonego zasięgu wiercenia.
wiertło do betonu SDS Plus Premium 22 x 460 mm to wiertło SDS-plus z serii premium przeznaczone do obróbki żelbetu w zastosowaniach przemysłowych. Model Yato YT-41958 zaprojektowano pod pracę udarową w młotowiertarkach z uchwytem SDS-Plus, z naciskiem na stabilne prowadzenie, odporność na temperaturę i sprawne odprowadzanie urobku.
Szlifowana powierzchnia zmniejsza tarcie, co według deklaracji producenta pozwala wykonać do 50% więcej otworów niż standardowym wiertłem. W praktyce oznacza to mniejsze nagrzewanie podczas seryjnego wiercenia i bardziej przewidywalną pracę w twardym kruszywie. Dodatkowo wiertło ma utrzymywać średnicę także po wykonaniu wielu otworów, co ułatwia montaż kołków i kotew bez „walki” z niedowymiarowanym otworem.
Głowica z 4-ostrzową widią (DD carbide) typu X-tip, wyposażona w dodatkowe krawędzie tnące, jest przystosowana do przewiercania prętów zbrojeniowych w żelbecie. Zautomatyzowany proces lutowania widii ma zwiększać odporność na wysoką temperaturę podczas intensywnego wiercenia, szczególnie wtedy, gdy wiertło trafia na zbrojenie.
Głęboka spirala (pojedyncza), poprzedzona 4 rowkami w głowicy, usprawnia transport pyłu i urobku z otworu, co ogranicza „klinowanie” i spadki tempa wiercenia przy większych głębokościach. Korpus ze sprężystej stali wysokowęglowej 40Cr jest odporny na odkształcenia wynikające z dużej siły i częstotliwości udaru, a proces centrowania niweluje bicie boczne, poprawiając kontrolę nad narzędziem i geometrię otworu.
Przykładowe sytuacje warsztatowe, w których to wiertło realnie robi różnicę: przewiercanie żelbetu z ryzykiem trafienia na pręt zbrojeniowy, seryjne wykonywanie otworów pod kotwy/kołki bez utraty średnicy, wiercenie głębokich otworów, gdzie kluczowe jest szybkie odprowadzanie urobku i stabilne prowadzenie bez bicia.
To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które wiercą w żelbecie regularnie i potrzebują wiertła SDS-Plus nastawionego na powtarzalność średnicy, pracę w wysokiej temperaturze i sprawne wiercenie w zbrojonym betonie.