Co dla elektronika?

22-10-2021

Zbliżają się święta albo urodziny mężczyzny, który jest bliski twojemu sercu? Czas ucieka, a ty jesteś coraz bardziej przerażona, bo nie widzisz nic ciekawego? Wszystko jest nijakie, bez wyrazu i nie jesteś pewna, czy w ogóle byłby z czegoś takiego zadowolony? Mam dla ciebie idealną propozycję. Zaufaj mi, te rzeczy spodobają się twojemu mężczyźnie, tym bardziej jeśli interesuje się elektroniką.

 

Możesz również skorzystać z karty podarunkowej o kwocie: 50zł, 100zł, 200zł

 

Zawsze się przyda

 

Moją pierwszą propozycją dla twojego mężczyzny jest stacja lutownicza. To urządzenie, które z pewnością nie raz mu się przyda. Posiada kolbę z grzałką ceramiczną i wytrzymałymi grotami, co daje nam gwarancję jej szybkiego nagrzewania się i schładzania. Całość jest odporna na zniszczenia mechaniczne i termiczne, a więc będzie to prezent, który spokojnie będzie służył przez kolejne lata. Cyfrowy wyświetlacz pomaga w ustaleniu odpowiedniej temperatury, a łatwość w obsłudze sprawi, że każda praca będzie przyjemnością. Tym bardziej, że będzie ją mógł ustawiać w dowolnej pozycji w zależności od potrzeb.

 

STACJA LUTWONICZA

 

Chcesz więcej?

 

Jedna propozycja to za mało. Chciałabym żebyś spojrzała na tą stronę , tutaj znajdziesz miernik multimetr cyfrowy. Dzięki niemu można dokonać pomiaru wartości względnych. Mamy tutaj pamięć pomiaru, automatyczne wyłączanie, a zmiany zakresów można dokonywać na dwa sposoby automatycznie albo manualnie. Co więcej urządzenie to, posiada elektroniczny system zabezpieczający. Dodatkowo mamy sygnalizację akustyczną, więc wszelkie nieprawidłowości od razu będą nam wskazywane.

 

miernik uniwersalny

 

Bliżej ci do lutownicy?

 

Masz wrażenie, że twoje preferencje bardziej skłaniają się ku lutownicy? Proszę spójrz na jeszcze jedną propozycję , tutaj masz lutownicę transformatorową. Wyprodukowana przez polskiego producenta posiada zwiększoną moc, a dioda LED pozwala na dokładne oświetlenie lutowanego miejsca. Proponowana moc to 200W, a temperatura grota to 400°C. Dzięki zasilaniu 230V 50Hz, spokojnie będzie można ją podłączyć do każdego gniazdka. Dzięki takiej lutownicy spokojnie będzie można przylutować nawet niewielkie elementy.

 

lutownica pistoletowa

 

Podstawowe wyposażenie?

 

Są takie narzędzia, które powinien posiadać każdy fan elektroniki, nawet jeśli jest to tylko jego hobby. Takim urządzeniem jest z pewnością miernik cyfrowy uniwersalny, który możesz zobaczyć tutaj . Wykonany jest ze sztucznego tworzywa, a wyświetlacz jest ciekłokrystaliczny. Dzięki niemu można zmierzyć takie wartości jak: napięcie, rezystencja, test diod czy natężenie. Może pracować w temperaturze od 0 – 40°C, a to oznacza, że bez problemu będzie można wykonać większość pomiarów. Jest nieduży, 126 x 70 x 24 mm, a to oznacza, że jego przenoszenie nie będzie sprawiało żadnych problemów.

 

multimetr

 

Jest majsterkowiczem?

 

Czy twój mężczyzna należy do grona tych panów, którzy w miarę możliwości chcą wszystko naprawiać samodzielnie? Jeśli tak, to idealny prezent dla niego, to zestaw narzędzi do urządzeń apple, gier video oraz telefonów. Pozwolą one na montaż i demontaż różnych urządzeń, takich jak: iPod, iPad, iPhone czy MacBook. Dodatkowo specjalne bity pomogą przy urządzeniach typu: HTC, Asus, Sony, Motorola, LG czy Nokia. Dzięki nim twój mężczyzna rozkręci również takie gry jak: Microsoft X-box, Nintendo czy Sony. Znajdziemy tutaj różne pokrętła, bity, szpatułki, kostki, przyssawki i pensety, a wszystko to dla wygodnego serwisowania tych urządzeń.

 

wkrętaki precyzyjne

 

Czasami trzeba coś przytrzymać

 

Podczas pracy z elektroniką, czasami trzeba przytrzymać bardzo małe elementy. Dlatego warto podarować komplet 5 szczypcy Topex, . Wykonane ze szlifowanej stali nierdzewnej, z niklowanymi szczękami i miękką rączką gwarantującą wysoki komfort pracy. Ponieważ w zestawie znajdują się szczypce: boczne, uniwersalne, płaskie, wygięte i czołowe, to mamy pewność, że uda się dzięki nim złapać każdy element, a to oznacza, że umieszczenie go w odpowiednim miejscu będzie naprawdę proste.

 

szczypce

 

Naprawa telefonu?

 

Dzisiaj trudno znaleźć osobę, która nie miałaby telefonu. Niestety jak wiadomo lubią się one psuć, jednak niektóre z awarii można byłoby usunąć samemu, gdyby tylko posiadało się odpowiednie akcesoria. Dlatego możesz podarować swojemu mężczyźnie zestaw do naprawy telefonów składający się z 16 elementów . Narzędzia proponowane w tym zestawie wykonane są ze stali, a ich uchwyty są plastikowe. Pomogą one w otwarciu telefonów komórkowych, ale również tabletów czy laptopów. To dlatego, że w skład tego zestawu wchodzą wkrętaki: płaski, Torx o różnych rozmiarach, oraz dwa typu wkrętaka pentalobe. Do tego mamy również pensety: prostą i kątową, mini skrobak oraz 4 plastikowe narzędzia służące do otwierania obudowy telefonów. Próba samodzielnej naprawy telefonu będzie znacznie łatwiejsza.

 

wkrętaki

 

Potrzebna trzecia ręka?

 

Podczas lutowania, z jednej strony trzeba trzymać lutownicę, z drugiej elementy, które chcemy ze sobą połączyć. Może się wówczas okazać, że przydałaby się dodatkowa ręka, do stabilnego przytrzymania tych elementów. Dlatego idealnym prezentem dla bliskiego ci pana, może być  zacisk montażowy nazywany trzecią ręką. Dzięki niemu zyskujemy możliwość przytrzymania lutowanych elementów pod odpowiednim kątem, a dołączona lupa pozwoli wszystko dokładnie zobaczyć. Świetnie sprawdza się przy pracy z małymi elementami od zegarków czy biżuterii. Dodatkowo szczypce i ramiona są regulowane, jak i sama lupa również jest ruchoma, co znacznie ułatwia konieczne prace. Powiększenie 4x, także pozwoli wszystko przytwierdzić idealnie do wyznaczonego miejsca.

 

lupa modelarska

 

Ostatnia propozycja

 

Jeśli chodzi o prezenty dla fana elektroniki, który pracuje czasami na naprawdę małych elementach, to mam dla ciebie jeszcze jedną propozycję. Zestaw penset izolowanych . Wykonane są ze stali nierdzewnej, która jest kwasoodporna i antymagnetyczna. Ponieważ jej rączka jest otulona PCV, izoluje dłoń od stali co jest ważne przy pracy z elektroniką, choć nie powinniśmy ich używać przy urządzeniach pod napięciem. W zestawie znajdują się dwie pensety: prosta z końcówką ząbkowaną od środka i zagięta pod kątem 127°C, również z ząbkowaniem od środka. Wszystko wykonane w normie ISO 9001.

 

pęsety izolowane

 

To moje propozycje jeśli chodzi o idealne prezenty dla elektronika. Funkcjonalne, wykonane z zachowaniem wysokiej jakości, a jednocześnie proponowane w przystępnej cenie. To produkty, które na pewno ułatwią mu pracę i będą przyjemną niespodzianką.

 

Informacje ze świata narzędzi.

Nowości, poradniki, testy narzędzi, porady dotyczące wyboru odpowiedniego narzędzia, promocje i okazje!

Jeżeli chcesz otrzymywać takie informację wpisz adres mailowy, na który będziemy wysyłali informację o nowych wpisach.

Nie wahaj się. Bądź na bieżąco!

Zapisując się do Newslettera otrzymujesz od Nas kod rabatowy o wartości

10 zł

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności