Terminy realizacji zamówień

    W dzisiejszych czasach na rynku narzędziowym jest przeogromny wybór maszyn, urządzeń, narzędzi, wszelkiego rodzaju akcesoriów i sprzętu eksploatacyjnego. Produkty cały czas zmieniają się, wchodzą nowe technologie, nowe materiały, nowi producenci. Aby za tym wszystkim nadążyć sklepy internetowe starają się cały czas aktualizować swoją ofertę sklepów elektronicznych, aby była ona jak najbardziej aktualna. O ile w ofercie sklepu internetowego można wszystko zmieścić, o tyle magazyn stacjonarny ma już pewne ograniczenia.

   W Naszym magazynie wewnętrznym staramy się mieć jak najwięcej produktów rotujących, cieszących się stałym zainteresowaniem kupujących. Bezpośrednio dostępnych w magazynie pozycji mamy ok. 10 000. Jednak jest duża część produktów oferowanych w Naszym sklepie, które zamawiamy u producenta lub dystrybutora w momencie konkretnego zapotrzebowania – otrzymania zamówienia od klienta. W zależności od dostawcy termin realizacji Naszego zamówienia wynosi od kilkunastu godzin do nawet kilkudziesięciu dni. W związku z powyższym staramy się już w momencie przeglądania produktów w Naszym serwisie, aby nabywca miał orientacyjną wiedzę dotyczącą terminu realizacji zamówienia.

     Informacja na temat dostępności konkretnego produktu podana jest w opisie produktu nad ceną. W związku ze zróżnicowaniem terminu dostaw podajemy najbardziej prawdopodobny termin realizacji zamówienia na moment złożenia zamówienia. Wygląda to następująco:

  • Dostępność: do 3 dni – towar jest dostępny w naszym magazynie lub sprowadzenie go z magazynu zewnętrznego trwa nie więcej niż 48 h
  • Dostępność: do 3-7 dni – towar dostępny jest w magazynie zewnętrznym. Termin otrzymania dostawy wynosi od 48h do nawet 7 dni. Jednak większość przypadków zamówienia realizowane są w terminie ok. 3 dni roboczych
  • Dostępność: do 7-10 dni – towar do sprowadzenia z magazynu zewnętrznego w podanym terminie 7-10 dni roboczych. W większości dotyczy to dostaw z zagranicy.
  • Dostępność: Zapytaj o termin realizacji – towar dostępny w magazynie głównym dostawcy znajdującym się poza granicami Polski. Najczęściej dotyczy produktów importowanych, nietypowych lub o dużej wartości, które sprowadzane są na indywidualne zamówienie.
  • Dostępność: Tymczasowy brak produktu – Chwilowy brak produktu w magazynie dostawcy. Oczekiwanie na dostawę.

     Jak widać czas dostępności podawany jest w widełkach czasowych. Spowodowane jest to różnymi czynnikami, choćby godziną otrzymania zamówienia, czy reakcją dostawcy na złożone przez nas zapotrzebowanie. Ważna jest również forma wyboru opcji płatności i termin dokonania wpłaty przez nabywcę. W przypadku wyboru płatności przelewem, zamówienie kierowane jest do realizacji w momencie zaksięgowania na Naszym rachunku kwoty wpłaty za zamówienie.
Aby bardziej sprecyzować termin realizacji zamówienia, można przed dokonaniem zakupu w naszym sklepie skontaktować się z Nami i zapytać o dokładny termin realizacji. W momencie kiedy zamówienie zostanie złożone i potwierdzone, informujemy w oddzielnym mailu lub telefonicznie o dokłanym terminie realizacji.

     Na koniec krótkie wyjaśnienie różnic pomiędzy terminem realizacji zamówienia, a terminem dostawy zamówienia.

  • Terminem „Realizacja zamówienia” określamy moment, w którym towar zostanie nadany do odbiorcy – w przypadku wysyłki towaru spedycją (firma kurierska) lub zamówienie jest gotowe do odbioru w Naszej siedzibie we Wrocławiu.
  • Termin dostawy to dodatkowy czas pomiędzy nadaniem paczki z towarem, a momentem odbioru przesyłki.

     Podsumowując. Zamówienia złożone poprzez sklep z narzędziami narzedziak.pl realizujemy wraz z dostawą od kilkunastu godzin do kilku dni roboczych. Wszelkie szczegóły i informacje na temat czasu oczekiwania na przesyłkę z zamówionym towarem nabywcy otrzymują od obsługi sklepu na bieżąco w formie maila lub indywidualnego kontaktu telefonicznego. I oczywiście cały czas dążymy do tego, aby czas realizacji był jak najkrótszy.