Co ucieszy stolarza?

22-10-2021

Tata, dziadek, brat, chłopak, mąż a może syn? Każda z nas ma w swoim życiu przynajmniej jednego bliskiego mężczyznę, a tak naprawdę jest ich zazwyczaj kilku. Zbliżające się urodziny czy święta, to idealna okazja, aby pokazać im, że naprawdę ich znamy. Niestety, czasami okazuje się, że czas ucieka, a my nadal nie mamy dla nich idealnego prezentu. Co wtedy? Zacznij od zastanowienia się co lubią robić, co może im się przydać podczas uprawiania hobby. Jeśli okaże się, że w tym gronie jest stolarz będziesz miała ułatwione zadanie. Zaraz podpowiem ci, co możesz dla niego kupić.

 

Możesz również skorzystać z karty podarunkowej o kwocie: 50zł, 100zł, 200zł

 

Dłuta to niezbędny element

 

W pierwszej kolejności zapraszam cię tutaj zestaw 5 dłut stolarskich płaskich firmy Stanley. Nabywając je podarujesz bliskiemu mężczyźnie narzędzia z hartowanym ostrzem i ergonomiczną, bimateriałową rękojeścią o długości 245 mm. Co więcej ich szerokość waha się od 6 do 25 mm, co oznacza, że bez trudu będzie mógł wykonać nimi każdą pracę, a jej efekty będą prezentowały wysoką jakość.

 

Zestaw dłut stolarskich

 

Co jest niezbędne?

 

Jeżeli mężczyzna z twojego otoczenia zajmuje się obróbką drewna, to niewątpliwie wiesz, że potrzebny mu będzie strug ręczny. To on pomaga wydobyć piękno drewna i sprawia, że zyskuje ono niepowtarzalny charakter. Możesz więc podarować strug ręczny z drzewa różanego. Dlaczego akurat ten? Przede wszystkim ma wytrzymałe ostrze 2 mm o szerokości 50 mm, do tego żeliwną konstrukcję z uchwytem z różanego drzewa, co sprawia, że praca przy jego wykorzystaniu będzie prawdziwą przyjemnością. Co więcej, taki strug nie tylko świetnie się sprawdza podczas pracy, ale także wygląda bardzo elegancko, co czyni go wspaniałym prezentem.

 

strug ręczny

 

Chcesz więcej możliwości?

 

Poprzedni strug ci się spodobał, ale szukasz czegoś, co da więcej możliwości do działania? W takim razie idealny może być strug duplex. Tutaj nasz ukochany stolarz będzie miał do użytku strug z wysokogatunkowego żeliwa szarego. Co więcej, będzie mógł go używać z prowadnikiem albo bez. Dodatkowo istnieje możliwość ułożenia ostrza z przodu, albo z tyłu, co daje różne możliwości przy jego używaniu. Szerokość ostrza to 38 mm, a jego grubość 25 mm.

 

strug ręczny duplex

 

Coś również dla amatorów

 

Co prawda twój mężczyzna nie zajmuje się profesjonalnie stolarką, ale od czasu do czasu lubi wykonać coś z drewna? Mam dla ciebie idealną propozycję na prezent, który będzie praktyczny i jednocześnie niedrogi. Producent Silverline oferuje nam ściski stolarskie. Świetnie sprawdzające się przy małych projektach, kiedy trzeba coś docisnąć lub przytrzymać. Mamy tutaj szybki mechanizm zwalniający, a maksymalny rozstaw szczęk to 100 mm. Teraz nawet hobbystyczne zajmowanie się stolarką, pozwoli mu na wykonywanie prawdziwych cudów z drewna.

 

ścisk stolarski automatyczny

 

 

Praca z kołkami może być przyjemna

 

Nie raz widziałaś jak twój mężczyzna denerwował się, bo miał połączyć za pomocą kołków dwa elementy np. w meblach? Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć takich problemów, kup mu zestaw do połączeń kołkowych. W eleganckiej walizce znajdzie się: przyrząd do połączeń kołkowych, 64 sztuki kołków w różnych rozmiarach, 3 wiertła do drewna, 6 znaczników, 3 ograniczniki głębokości wiercenia i klej do drewna. Czyli wszystko to, co jest potrzebne, aby praca z kołkami nie była już koszmarem.

 

zestaw do połączeń kołkowych

 

Praktycznie i elegancko?

 

Stolarz niejednokrotnie ma za zadanie ozdobić drewno. Jeśli więc chcesz mu podarować coś praktycznego, a jednocześnie eleganckiego, to koniecznie podaruj mu zestaw frezów do drewna w eleganckim pudełku. Decydując się na ten zestaw, otrzymujesz 12 różnych frez z ostrzami wykonanymi z węglika spiekanego, których główki są odporne na wysoką temperaturę. Dzięki łożyskom opór jest bardzo mały, a więc praca z takimi narzędziami to czysta przyjemność. Co więcej, łożysko można odkręcić, więc bez problemów da się je nasmarować – starczy na długi czas. A to wszystko zamknięte w pięknym, drewnianym organizerze idealnie nadającym się na prezent.

 

zestaw frezów

 

Jednak strug?

 

Nadal wahasz się co kupić, ale najbardziej skłaniasz się, aby kupić strug? Mam dla ciebie jeszcze jedną propozycję, ośnik płaski strug do drewna. Żeliwna konstrukcja i ostrze ze stali węglowej. Do tego pionowa i pozioma regulacja ostrza o szerokości 52 mm. Co więcej, płaskie czoło ostrza idealnie nadaje się do zewnętrznych powierzchni, co znacznie ułatwi pracę.

 

strug ręczny ośnik

 

Nie może być ostrych krawędzi

 

Wiesz, że twój miłośnik stolarki uwielbia perfekcyjnie wykonaną pracę, ale elektronarzędziami nie zawsze może uzyskać pożądany efekt? Możesz mu sprezentować zestaw 3 pilników tarniki do drewna o długości 250 mm. Podarujesz mu rękojeść o różnej twardości, z anty – poślizgiem, w ergonomicznym kształcie. Jak również wysokiej jakości tarniki: płaski, okrągły i półokrągły.

 

zestaw pilników

 

Miejsce pracy jest ważne

 

Podczas pracy stolarza ważne są nie tylko narzędzia z których korzysta, ale również miejsce jego pracy. O to ostatnie możesz zadbać, jeśli podarujesz mu , stół warsztatowy. Lekka konstrukcja, łatwy do złożenia i transportu, wykonany z średnio-gęstej płyty z włókien drzewnych, do tego posiadający szczęki do mocowania przedmiotów. Wymiary 60 x 24 x 80 cm, sprawią że praca przy takim stole będzie prawdziwą przyjemnością, a wiele czynności uda się wykonać bez problemów. No i nieużywany, może być złożony, aby nie zabierał miejsca.

 

stół warsztatowy

 

Pomóż zadbać o narzędzia

 

Nawet najlepsze narzędzia z biegiem czasu się zużywają i mogą wymagać naostrzenia. Jeśli chcesz zaskoczyć swojego mężczyznę, to podaruj mu zestaw do ostrzenia dłut. W zestawie jest prowadnica do ustawienia i oszlifowania pod kątem 25, 30 i 35 stopni. Jej rozstaw to 3-60 mm, a do tego mamy jeszcze osełkę do ostrzenia zgrubnego i dokładnego: 200 x 50 x 25 mm. W komplecie poza prowadnicą i osełką jest jeszcze oliwa. Utrzymanie narzędzi w odpowiednim stanie, będzie teraz bardzo proste.

 

Informacje ze świata narzędzi.

Nowości, poradniki, testy narzędzi, porady dotyczące wyboru odpowiedniego narzędzia, promocje i okazje!

Jeżeli chcesz otrzymywać takie informację wpisz adres mailowy, na który będziemy wysyłali informację o nowych wpisach.

Nie wahaj się. Bądź na bieżąco!

Zapisując się do Newslettera otrzymujesz od Nas kod rabatowy o wartości

10 zł

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności