Piła łańcuchowa, opryskiwacz, dmuchawa do liści - pozostałe narzędzia ogrodnicze

21-10-2021

W poprzednim blogu opisaliśmy kosiarki oraz podkaszarki, a także istotne różnice między nimi, zarówno w zastosowaniu jak i konstrukcji. Narzędzia te nie są jednak jedynymi, które mogą przydać się do prac porządkowych w ogrodzie. W celu utrzymania swojego ogrodu oraz terenów wokół domu w jak najlepszej kondycji warto zaopatrzyć się w też inne, niezwykle przydatne narzędzia ogrodnicze. W tym wpisie przybliżę pozostałe narzędzia, które sprawią, że nawet najbardziej zaniedbany ogród lub działka odzyska nowy, wspaniały blask.

Piły łańcuchowe i narzędzia ogrodnicze

Piła łańcuchowa - spalinowa czy elektryczna?

Piła łańcuchowa to wszechstronne urządzenie, które znajdzie zastosowanie zarówno przy lekkich pracach w gospodarstwie domowym, na działce lub w ogrodzie, ale także przy bardziej ekstremalnych warunkach. W zależności od potrzeb oferujemy piły o różnym rodzaju zasilania, jednak wszystkie z nich charakteryzują się efektywnym, mocnym silnikiem, który jest niezawodny bez względu na warunki pracy. Każdy użytkownik ogrodu powinien zastanowić się nad kupnem takiego urządzenia, może ono posłużyć do przycinania gałęzi, cięcia drewna (również na opał), przez porządki w ogrodzie i do wielu innych zadań. W jaki sposób dobrać piłę do swoich potrzeb? W zależności od rodzaju zasilania, mają one trochę inne cechy charakterystyczne

Piła elektryczna sprawdzi się doskonale w warunkach stałego dostępu do zewnętrznego źródła zasilania. Istotną kwestią jest fakt, że mobilność jest ograniczona przez długość przewodu zasilającego. Powinniśmy więc tego rodzaju pił używać wtedy, gdy nasz potrzeby ograniczają się do prac w przydomowym ogrodzie lub na działce. Piły łańcuchowe elektryczne są lżejsze, a także bardziej ciche niż np. ich spalinowe odpowiedniki.

Piła akumulatorowa oferuje zbliżone parametry techniczne do pił elektrycznych, jednak daje zdecydowanie większą swobodę przy wyborze miejsca pracy oraz zwiększa możliwości manewru. Do ich zasilania potrzebne są akumulatory. Do wad tego typu rozwiązania można zaliczyć koszt - jest większy niż w przypadku pił spalinowych czy elektrycznych. Dodatkowo niezbędnym warunkiem pracy jest naładowana bateria - istnieje więc potrzeba posiadania ładowarki, a także odpowiedniego zaplanowania pracy

Piła spalinowa charakteryzuje się największą efektywnością pracy spośród wszystkich rodzajów pił łańcuchowych. Sprawdzi się więc ona idealnie nawet w najtrudniejszych warunkach, wszystko dzięki wytrzymałemu silnikowi spalinowemu.

 

Piła łańcuchowa Graphite 58G043

Piła spalinowa Yato YT-84895

Piła elektryczna Makita UC3551A

Graphite Piła akumulatorowa 58G043

Yato Piła łańcuchowa spalinowa YT-84895

Piła elektryczna Makita UC3551A

644 zł

kup teraz cena

448 zł

kup teraz cena

658 zł

kup teraz cena

 

Jaka dmuchawa do liści, czyli porządek w ogrodzie

Jeżeli poszukujemy kolejnego narzędzia umożliwiającego utrzymanie idealnego porządku w ogrodzie, dmuchawa do liści będzie idealnym rozwiązaniem. Wszystkie oferowane przez nas dmuchawy do liści doskonale sprawdzą się przy oczyszczeniu terenów w pobliżu domu, na działce lub w ogrodzie. Ich cechą charakterystyczną jest prostota użytkowania i lekka waga, a przy tym możliwość efektywnego pozbycia się liści lub innych lekkich odpadków. Oferujemy odkurzacze do liści zasilane z sieci, akumulatorowe lub spalinowe, w zależności od powierzchni trawnika i warunków pracy.

 

Dmuchawa Yato YT-85170

Piła spalinowa Yato YT-84895

Dmuchawa do liści Graphite 58G031

Dmuchawa 600W Yato YT-85170

Dmuchawa do liści Dedra DED7094

Dmuchawa do liści Graphite 58G031

137 zł

kup teraz cena

132 zł

kup teraz cena

150 zł

kup teraz cena

 

Opryskiwacz czyli ochrona roślin i nawadnianie

Opryskiwacz to urządzenie ciśnieniowe, które dzięki zastosowaniu specjalnych dysz umożliwia rozpylanie wody lub środków ochrony roślin. Opryskiwacze zdecydowanie ułatwiają wszelkie prace związane z nawadnianiem, podlewaniem i oczyszczaniem roślin.

Obok standardowych, ręcznych opryskiwaczy o różnych pojemnościach, w naszym sklepie mogą Państwo zaopatrzyć się również w większy opryskiwacz plecakowy. Takie rozwiązanie, obok większych pojemności (które przekładają się na możliwość efektywniejszej pracy w większych ogrodach i działkach) charakteryzuje się też większą wygodą użytkowania - można go założyć w podobny sposób jak plecak, a niewielka waga i regulowane szelki ułatwiają pracę i podnoszą zdecydowanie jej komfort. Przy ciężkich pracach i większych ogrodach, warto rozważyć również opryskiwacz spalinowy. Dzięki zastosowaniu silnego i wydajnego silnika, sprawdza się on w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach pracy. Poszukując dla siebie odpowiedniego rozwiązania, powinniśmy przede wszystkim rozważyć, do jakich prac opryskiwacz będzie używany.

Opryskiwacz plecakowy AWTOOLS AW60025

Opryskiwacz 5L AWTOOLS AW60021

Opryskiwacz 3L AWTOOLS AW6001

Opryskiwacz plecakowy AWTOOLS AW60025

Opryskiwacz 5L AWTOOTLS AW60021

Opryskiwacz 3L AWTOOLS AW60001

106 zł

kup teraz cena

54 zł

kup teraz cena

45 zł

kup teraz cena

 

Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?

Jeżeli poszukujemy uniwersalnego urządzenia o bardzo dużym wachlarzu zastosowania, myjka ciśnieniowa może okazać się strzałem w dziesiątkę! Pompa zamontowana w takiej myjce wytwarza strumień wody pod bardzo wysokim ciśnieniem co umożliwia efektywne czyszczenie różnorodnych materiałów, takich jak np. kamień, drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Oprócz zastosowań w ogrodzie, możemy również za pomocą myjki wyczyścić samochód lub elewację budynku. Dodatkowo, myjka ciśnieniowa pozwoli również na zdzieranie starych warstw farby i zacieków, a także przy myciu sprzętów budowlanych i narzędzi ogrodniczych.

Oferujemy myjki ciśnieniowe o różnych parametrach mocy i ciśnienia, co w prosty sposób pozwala na dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Część z oferowanych modeli ma również szereg dodatkowych udogodnień, takich jak np. wbudowane kółka ułatwiające transport lub przewód zasilający zwijany na bębnie. Przewód zasilający w myjkach jest na tyle długi, że w zupełności wystarczy do komfortowej pracy w przydomowym ogrodzie lub na działce.

 

Myjka ciśnieniowa Dedra DED8821

Myjka ciśnieniowa Makita HW101

Myjka ciśnieniowa Yato YT-85910

Myjka wysokociśnieniowa Dedra DED8821

Myjka wysokociśnieniowa Makita HW101

Myjka wysokociśnieniowa Yato YT-85910

471 zł

kup teraz cena

269 zł

kup teraz cena

371 zł

kup teraz cena

 

Narzędzia ogrodowe ręczne - efektywność i prostota

Obok elektronarzędzi ogrodowych, warto również zaopatrzyć się w zwykłe, ręczne narzędzia ogrodowe, które pomimo swojej prostej budowy, również umożliwiają wykonanie wielu prac w ogrodzie lub na działce. Sekator ogrodowy to narzędzie, bez którego ciężko obejść się gdy chcemy we właściwy sposób pielęgnować krzewy i drzewa w naszym ogrodzie. W zależności od potrzeb, możemy zaopatrzyć się w zwykły, uniwersalny sekator, lub w sekator teleskopowy, który umożliwi cięcie na dużych wysokościach.

Kolejnym przydatnym i prostym narzędziem jest siekiera. Idealnie sprawdzi się nawet przy intensywnej pracy w ogrodzie, umożliwiając np. cięcie gałęzi. Solidne wykonanie i połączenie obucha z rękojeścią gwarantuje również bezpieczeństwo i wysoki komfort pracy użytkownika. Do przewożenia ładunków oferujemy również wózek ogrodowy, który w prosty sposób umożliwi przewożenie ciężkich i nieporęcznych elementów.

Narzędzia ogrodnicze - pozostałe rozwiązania

Obok wyżej wymienionych przyrządów, w naszej ofercie znajdą Państwo również wiele ciekawych, bardziej specjalistycznych rozwiązań, które mogą doskonale sprawdzić się w ogrodzie. Aby utrzymać trawnik w dobrej kondycji, należy regularnie niszczyć filc przez usuwanie martwych części i rozluźnianie struktury gleby. Aby przeprowadzić takie prace w ziemi, można zaopatrzyć się w aeratory i wertykulatory. Przyrząd ten umożliwia rozluźnienie i napowietrzenie gleby w naszym ogrodzie, dzięki czemu woda docierając do korzeni sprawia, że trawa rośnie i rozkrzewia się znacznie lepiej.

Kolejnym ciekawym urządzeniem jest pompa wodna do wody czystej lub brudnej. Pompa zanurzeniowa dostosowana jest do pracy w sytuacji pełnego zanurzenia. Wirnik takiego urządzenia podczas pracy znajduje się pod powierzchnią wody. Takie rozwiązanie jest idealne w przypadku wypompowywania wody, np z oczka wodnego lub z garażu (np. z powodu zalania). Obok pomp zanurzeniowych oferujemy również pompy spalinowe oraz pompy ogrodowe różniące się między sobą parametrami i zastosowaniem.

Narzędzia ogrodnicze - podsumowanie

Jak widać, dbanie o odpowiednią kondycję ogrodu lub działki wymaga wielu wyspecjalizowanych narzędzi ogrodniczych. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie niezbędne przyrządy - oferujemy towar najlepszej jakości, od sprawdzonych producentów. Bez względu na to czy poszukują Państwo narzędzi do koszenia, obcinania, oprysków lub innych, bardziej profesjonalnych prac ogrodowych - serdecznie zachęcamy do zapoznania się z dostępną ofertą.

W ofercie naszego sklepu znajdują się również specjalnej konstrukcji nożyce do żywopłotu umożliwiające łatwe i szybkie przycinanie niewielkich żywopłotów, krzaków oraz krawędzi trawników. Jeżeli zależy nam na ergonomicznej obudowie i niskiej wadze, a potrzebujemy narzędzia do końcowej pielęgnacji elementów składających się na nasz trawnik, taki wybór będzie odpowiedni.

 

 

Informacje ze świata narzędzi.

Nowości, poradniki, testy narzędzi, porady dotyczące wyboru odpowiedniego narzędzia, promocje i okazje!

Jeżeli chcesz otrzymywać takie informację wpisz adres mailowy, na który będziemy wysyłali informację o nowych wpisach.

Nie wahaj się. Bądź na bieżąco!

Zapisując się do Newslettera otrzymujesz od Nas kod rabatowy o wartości

10 zł

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności