Masz w domu fana modelarstwa?

30-11-2023

Wydaje ci się, że panowie mają łatwiej, bo dla kobiet jest więcej propozycji na prezenty? Można dać kosmetyki albo biżuterię, i problem z głowy? Prawda jest taka, że nie każda kobieta ucieszy się z takich prezentów i wówczas jej mężczyzna też musi się nagłowić co jej podarować. Ty też możesz dać swojemu ukochanemu kosmetyki albo zegarek. Jednak to trochę takie pójście na skróty. Może warto podarować coś, co faktycznie go ucieszy? Jeśli wiesz, że uwielbia składanie różnych modeli, to sprawę masz ułatwioną. Do wyboru jest wiele ciekawych akcesoriów, które proponowane są też w przystępnej cenie.

 

Możesz również skorzystać z karty podarunkowej o kwocie: 50zł, 100zł, 200zł

 

Niezbędne narzędzia

 

Chciałabyś coś niedrogiego, ale jednocześnie przydatnego dla kogoś, kto zajmuje się modelarstwem? Ciekawą propozycję będą, narzędzia do modelowania firmy Silverline. Wykonane ze stali nierdzewnej pozwolą swobodnie kształtować, modelować, żłobić i rzeźbić. W komplecie są 3 narzędzia z prostym zakończeniem i 3, które z obydwóch stron zakończone są hakami. Spokojnie będzie można ich używać w różnych momentach podczas modelowania.

 

zestaw narzędzi do modelowania

 

Pomyśl o ułatwieniach

 

Jeśli miałaś okazję obserwować swojego mężczyznę podczas pracy nad modelem, to nie raz widziałaś, jak trudno było mu coś przyciąć, przykleić czy wyżłobić. Jeśli podarujesz mu imadło, to praca ta będzie łatwiejsza. Jest ono wykonane z aluminiowo – stalowego korpusu, a osłonki na szczękach zabezpieczają ściskany przedmiot przed zniszczeniem. Mając takie imadło praca jest łatwiejsza, ponieważ można ją wykonywać w różnej pozycji, a maksymalny rozstaw szczęk 40 mm i ich szerokość 70 mm, idealnie sprawdzą się dla profesjonalisty i hobbysty.

 

imadło modelarskie

 

Obróbka też jest ważna

 

Jeśli bliski ci mężczyzna zajmuje się modelowaniem, to może się okazać, że będzie potrzebował coś, co pomoże mu elegancko wykończyć projekt. To oznacza, że przyda mu się wiertarko – frezarka. Dzięki niej będzie mógł wszystko wyszlifować, polerować, czyścić, wycinać, a nawet grawerować. Posiada ona regulowane obroty oraz cichy silnik. Zacisk narzędziowy z którym mamy tutaj do czynienia jest hartowany i oferuje wysoką elastyczność.

 

miniszlifierka

 

Dokładne wycinanie to podstawa

 

Nie ma znaczenia czy składany jest model samolotu, czołgu, czy jest on plastikowy czy papierowy. W każdym przypadku ważne będzie dokładne wycięcie poszczególnych elementów. Dlatego przydatnym prezentem będzie mata do cięcia samogojąca. Dzięki niej można spokojnie ciąć, nie niszcząc powierzchni. Posiada ona oznakowane linie ułatwiające dokładne cięcie, a ponieważ nie zabiera wiele miejsca, to zmieści się tak w warsztacie przy profesjonalnych pracach, ale również w domu, kiedy modelarstwo to hobby.

 

mata samogojąca

 

Może cały zestaw narzędzi?

 

Poszukujesz funkcjonalnego prezentu, który da wiele możliwości, ale jednocześnie nie będzie drogi? Jestem pewna, że zestaw do mini narzędzi, bardzo mu się spodoba. To 150 sztuk: wałków, trzpieni, tarcz tnących, ściernic, tarcz polerskich, frezów, tarcz i kamieni do szlifowania, oraz wielu innych narzędzi. Co to oznacza? W jednej niewielkiej walizce podarujesz wszystko, co potrzebne jest do obróbki stali, drewna, szkła, ceramiki i tworzyw sztucznych.

 

osprzęt do miniszliferki

 

Obróbka drewna to podstawa

 

Jeżeli bliski twemu sercu mężczyzna zajmuje się modelami wykonanymi w drewnie, to musi je najpierw odpowiednie obrobić. Idealnie sprawdzi się tutaj strug stolarski Silverline. Wykończony mosiężnymi okuciami, rękojeść wykonana z drzewa różanego. Strug ma szerokość noża 13,5 mm, a wymiary stopy to 72 x 14 mm. Funkcjonalny, ładnie się prezentuje, a dodatkowo proponowany jest w przystępnej cenie.

 

mini strug

 

Ostrze musi być ostre

 

Przy modelarstwie bardzo ważne jest precyzyjne wycinanie, o czym wspominałam podczas prezentacji maty do cięcia. Teraz czas na nożyk modelarski z kompletem ostrzy. W korzystnej cenie otrzymujemy profesjonalny uchwyt do ostrzy z wysokiej jakości anodyzowanego aluminium. Rączka posiada gumową nakładkę, dzięki której zapewniony będzie wysoki komfort pracy. Poza rączką mamy 13 ostrzy ze stali stopowej, z chwytem 5,5 mm, które dzięki stalowym szczękom mocowane są bez najmniejszego luzu.

 

zestaw ostrzy

 

Praca z małymi elementami

 

Praca modelarza wiąże się z małymi elementami. To oznacza, że czasami trudno może być je dopasować w odpowiednie miejsce. Dlatego może zainteresuje cię lupa nagłowna dzięki której twój mężczyzna będzie wszystko widział. Wykonana jest z tworzywa ABS i polipropylenu, a specjalna opaska umożliwia precyzyjne dopasowanie do głowy. Posiada blokadę kąta pochylenia soczewki i oświetlenia, dzięki czemu wszystko można ustawić pod siebie. Oświetlenie punktowe to dwie diody LED, a 3 soczewki wykonane są z akrylu. Posiada dwie soczewki w daszku i jedną ruchomą, co pozwala na powiększenie odpowiednio o: 1.8x, 2.6x i 5.8x. Dzięki takiemu przybliżeniu, zamocowanie nawet najmniejszej części będzie bardzo łatwe.

 

lupa nagłowna

 

Potrzebny mocny ścisk?

 

Nie raz widziałaś swojego faceta, kiedy próbował coś mocniej ścisnąć, aby mieć pewność, że klej chwycił? Możesz mu pomóc w takich momentach, kupując dla niego ściski sprężynowe. To komplet 22 sztuk odpornych na uderzenia, wykonanych z nylonu i włókna. Wykorzystana została tutaj hartowana stal sprężynowa, dzięki czemu ścisk jest naprawdę silny. Do tego mamy elastyczne końcówki, które przez cały czas będą trzymały ściskany przedmiot w odpowiednim miejscu. Znajdziemy tutaj 4 ściski sprężynowe 25 mm i 18 ścisków sprężynowych 19 mm.

 

ściski sprężynowe

 

Czasami trzeba coś wiercić

 

Zdarza się, że podczas składania modelu, trzeba coś przewiercić. Dlatego warto spojrzeć na uchwyty do mini wierteł . To komplet 3 uchwytów do wierteł, które zostały wykonane z utwardzonej stali. Dzięki wąskiemu chwytowi radełkowemu można je szybko obracać. Przelotowa konstrukcja sprawia, że możliwe jest utrzymanie dłuższych detali, jak i bardzo małych wierteł. Zaciski przytrzymają różne elementy, a ich zakres chwytu wynosi od 0 – 2,5 mm.

 

uchwyt wiertarski

 

Może automatyczne?

 

Jeśli zastanawiasz się nad tymi ściskami, albo masz już część prezentu i chcesz coś jeszcze, to warto spojrzeć na ściski stolarskie automatyczne. Nie są drogie, a świetnie sprawdzą się przy niewielkich pracach. Posiadają szybki mechanizm zwalniający i rozstaw szczęk 100 mm. Ich głębokość to 34 mm, a sprzedawane są po 2 sztuki, co znacznie ułatwi wykonywanie zamierzonych projektów.

 

ścisk automatyczny

 

Jak dla mnie to są najlepsze propozycje dla fana modelarstwa. Czy to praca zawodowa, czy hobby, z pewnością znajdziesz tutaj coś ciekawego dla swojego mężczyzny.

 

Informacje ze świata narzędzi.

Nowości, poradniki, testy narzędzi, porady dotyczące wyboru odpowiedniego narzędzia, promocje i okazje!

Jeżeli chcesz otrzymywać takie informację wpisz adres mailowy, na który będziemy wysyłali informację o nowych wpisach.

Nie wahaj się. Bądź na bieżąco!

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności