Nietypowe brzeszczoty do wyrzynarki Drel

16-10-2020

Brzeszczoty do wyrzynarki Drel charakteryzują się bardzo dobrą jakością, a do tego sprzedawane są w rewelacyjnie atrakcyjnej cenie. Cała linia brzeszczotów obejmuje brzeszczoty do wyrzynarki dedykowane do cięcia drewna, laminatów, metali, tworzyw sztucznych, materiałów budowlanych jak cegła, ceramika, szkło i wiele innych. Oprócz brzeszczotów do tradycyjnych wyrzynarek ręcznych w ofercie znajdują się również brzeszczoty do pilarek szablastych oraz do szlifierek wielofunkcyjnych. Jednak tutaj skupię się na przedstawieniu wybranych modeli brzeszczotów do wyrzynarki.

Brzeszczot do wyrzynarki do drewna długi

O ile wielu producentów posiada w swojej ofercie brzeszczoty do drewna w wersji przedłużonej do nie są one w takiej długości jak oferowane przez markę Drel. Do sprzedaży zostały wprowadzone dwa modele brzeszczotów z uchwytem typu T pasujące do elektronarzędzi: Bosch, DeWalt, Makita, Festool, Metabo.

Brzeszczot do wyrzynarki długi 180 mm/ 155mm część robocza

W ofercie marki Drel jest wiele brzeszczotów dedykowanych do cięcia drewna. Występują one w standardowych długościach (75-125 mm), ale posiadają różną wielkość zęba, a więc dedykowane są do innych rodzajów cięć. Brzeszczot DR-AJT-1122 wykonany ze stali HCS dedykowany jest do szybkiego cięcia drewna w linii prostej i pod skosem. Duży ząb naprzemienny (4mm) umożliwia szybkie cięcie drewna. Brzeszczot poradzi sobie z cięciem elementu o grubości od 5mm do 135mm.

Brzeszczot do wyrzynarki długi

Brzeszczot do wyrzynarki długi 250 mm/ 225mm część robocza

Brzeszczot DR-AJT-1121 podobnie jak model wcześniej wymieniony również wykonany jest ze stali HCS, jednak jest dużo dłuższy. Różni się również wielkością zęba. W tym modelu ząb ma wielkość 2,75 mm, a więc jest średni. Jest też bardziej uniwersalny jeżeli chodzi o rodzaj ciętego materiału. Spokojnie poradzi sobie również z tworzywami sztucznymi PVC. Długość całkowita brzeszczotu wynosi… aż 250 mm, część robocza ma 225mm. Spokojnie więc poradzi sobie z elementami o grubości od 5 mm do 200mm!

Brzesczot do drewna długi

Brzeszczot do wyrzynarki do drewna dwustronny

Bardzo ciekawa konstrukcja jeżeli chodzi o brzeszczoty do wyrzynarki. Brzeszczot DR-AJT-1124 charakteryzuje się przede wszystkim tym, że posiada ostrze z zębem umieszczonym z obu stron. Cięcie odbywa się więc zarówno prowadząc wyrzynarkę do przodu jak i cofając ją. Dodatkowo zwężona szerokość ostrza ułatwia cięcie tym brzeszczotem po łuku. Jeżeli więc ktoś potrzebuje brzeszczotu do takiego typu cięcia, nietypowego, po łuku ten brzeszczot jest idealny. Brzeszczot posiada ząb naprzemienny, a część ostrza brzeszczotu gdzie ząb jest umieszczony obustronnie ma długość 65 mm. Całkowita długość robocza – cięcie do przodu – to 90 mm.

Brzeszczot do wyrzynarki dwustronny

Brzeszczot do drewna z odwróconym zębem

Brzeszczoty do wyrzynarki z odwróconym zębem zapewniają bardzo czyste cięcie, przede wszystkim powierzchni, na której odbywa się cięcie, tak aby efekt końcowy rzaz nie miał żadnych uszczerbków. Doskonale sprawdzi się podczas cięcia płyt laminowanych, płyt wiórowych, czy sklejek. Brzeszczot z odwróconym zębem DR-J-T18 wykonany jest ze stali HCS, długość robocza 75 mm i ząb naprzemienny o wielkości 2,5 mm.

Brzeszczot do laminatu

Brzeszczot zwężony do cięcia konturowego

Brzeszczot do wyrzynarki DR-J-U10 charakteryzuje się zwężoną na całej długości szerokością ostrza. Pozwala to na sprawne operowanie wyrzynarką podczas cięcia konturowego po łuku. Podczas cięcia takim brzeszczotem wycinany łuk jest niemal idealny, a na pewno dużo bardziej obły niż w przypadku cięcia brzeszczotami o standardowej szerokości ostrza. Brzeszczot ten doskonale spisze się podczas cięcia drewna, sklejki, plexi czy tworzywa PVC.

Brzeszczot do drewna, plexi

Brzeszczot do wyrzynarki do cięcia cegły, ceramiki i szkła

Bardzo ciekawą konstrukcją dedykowaną do cięcia za pomocą wyrzynarki ręcznej jest brzeszczot Drel DR-J-U40. Brzeszczot ten nie posiada tradycyjnych zębów jak w przypadku brzeszczotów do drewna czy metalu. Posiada za to nasyp o gradacji P 50 z węglika spiekanego HM. Pozwala to na cięcie proste takich materiałów m.in. jak: cegła, ceramika, szkło, a także bardzo czyste cięcie laminatu. Za pomocą tego brzeszczotu grubość cięcia może wynosić od 1,0 mm do 10,0 mm.

Brzeszczot do glazury, terakoty

Brzeszczot do cięcia cegły dziurawki, płyt G/K, włókna szklanego

I ostatnia pozycją w tej prezentacji jest brzeszczot DR-AJT-1422 posiadający zęby z wlutowanymi płytkami z węglika spiekanego HM. Brzeszczot dedykowany jest cięcia materiałów mineralnych takich jak cegła dziurawka (z pełna również sobie poradzi, jednak żywotność będzie zdecydowanie krótsza), płyty wzmacniane włóknem szklanym, bloczki z gazobetonu, płyty G/K. Brzeszczot posiada nieco wydłużony nóż 110mm dzięki czemu możliwe jest cięcie materiałów o grubości do 80 mm.

Brzeszczot do cegły, włókno szklane

Wszystkie wyżej wymienione brzeszczoty to tylko wyselekcjonowane przeze mnie część pełnego programu brzeszczotów dedykowanych do różnych materiałów drewnopochodnych marki Drel. Zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty brzeszczotów do wyrzynarki.

 

Sławomir Gagatek

 

 

Informację ze świata narzędzi.

Nowości, poradniki, testy narzędzi, porady dotyczące wyboru odpowiedniego narzędzia, promocje i okazje!

Jeżeli chcesz otrzymywać takie informację wpisz adres mailowy, na który będziemy wysyłali informację o nowych wpisach.

Nie wahaj się. Bądź na bieżąco!

Zapisując się do Newslettera otrzymujesz od Nas kod rabatowy o wartości

10 zł

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności