Ściski stolarskie Piher – czy istnieje ścisk idealny?

21-10-2020

Ściski stolarskie to temat, w którym od początku istnienia sklepu kładziemy duży nacisk na wielkość i jakość oferty. Ściski stolarskie to narzędzia, bez których żaden warsztat stolarski nie funkcjonowałby jak należy. Jeszcze kilka kilka lat temu wielu nabywców tych narzędzi główną uwagę zwracało przede wszystkim na cenę. Jedynie nieliczna grupa fachowców z dużym doświadczeniem wiedziało, dlaczego ścisk musi być niezawodnym narzędziem wykonanym z materiałów najwyższej jakości. Przez rynek przewijało się wiele marek oferujących ściski. Zarówno te budżetowe popularnych marek narzędziowych jak i ściski które odbierane były jako profesjonalne – choćby Irwin i Stanley z serii FatMax. Na ściski najwyższej klasy po pierwsze stać było nielicznych, po drugie nie były one dostępne w ogólnej dystrybucji. W miarę gdy świadomość coraz większej grupy użytkowników wzrastała, oraz ich kieszenie były po prostu bardziej zasobne, na rynku polskim zaczęły pojawiać się marki specjalizujące się w produkcji najwyższej jakości narzędzi dla stolarzy. Jedną z nich był producent ścisków i narzędzi wspomagających łączenie – hiszpańska firma Piher. Między innymi z tych względów oferty tej firmy nie mogło zabraknąć w naszym sklepie.

 

Producent Piger

 

Piher to hiszpański producent ścisków stolarskich, narzędzi mocujących wykorzystywanych podczas łączenia elementów oraz podpór teleskopowych. Od 1957 roku Piher z rodzinnej firmy stał się wiodącym producentem narzędzi wykorzystywanych w warsztatach stolarskich, w firmach meblarskich oraz montażowych. Najwyższej jakości materiały oraz doprowadzony do perfekcji proces produkcji sprawił, że są one narzędziami wykorzystywanymi przez specjalistów na całym świecie. Biorąc po uwagę najwyższą jakość materiałów i potwierdzoną długość użytkowania narzędzi Piher śmiem twierdzić, że jest to zakup na całe życie.

 

Ściski stolarskie Piher Quick

 

Szybkie ściski stolarskie Piher Quick to niezawodność, łatwość użytkowania i najwyższa jakość w jednym. Szczęki ścisku wykonane z nylonu wzmocnione włóknem szklanym. Ściski oferowane są w standardowych długościach prowadnic od 300 do 900 mm. A same prowadnice wykonane z hartowanej stali węglowej. Maksymalny docisk to 150kg. Oczywiście szczęki można odwrócić i zamiast ścisku jest rozpierak przydatny podczas np. klejenia i łączenia detali. I to tyle jeżeli chodzi o sztywne parametry techniczne, które raczej nie są zaskoczeniem dla użytkowników ścisków stolarskich, ponieważ większość posiada takie cechy.

 

Ściski Piher Quick
Mechanizm ścisków Piher Quick

Piher Quick Ścisk

 

 

Czy więc wyróżniają się ściski Quick Piher? Niestety wrażeń z użytkowania nie da się ot tak przelać na tekst. Ten ścisk po prostu trzeb używać, żeby zauważyć różnicę. A przynajmniej wziąć go do ręki. Pokrótce można to ując w taki sposób. Opinia Naszego stałego klienta – Pana Adama.

 

„… No… solidny ścisk, dobrze wyważony. Szczęki… hmm … wyglądają solidnie, rewelacyjnie wykończone. Praca… szczęki płynnie prowadzą się po prowadnicy, bez żadnych zacięć. Chodzą jak po maśle… Kolor? A czy to ważne:) Ale czekaj… bardzo ciekawa rzecz. Blokady, zarówno ta przesuwu jak i ta zmiany kierunku pracy szczęk. Mądra rzecz żeby były w widocznym zielonym kolorze. Co mnie zachwyciło? Lekkość pracy i szybkość zmiany ścisku w rozpierak. Ile za to cudo?…”

 

 

Piher Ściski Quick

 

 

Ściski stolarskie Piher Maxipress F

Sztandarowym ściskiem w rodzinie Piher jest linia Maxipress. Ze względu na wielkości ścisków została ona podzielona na 4 linie różniące się zakresem pracy i przede wszystkim głębokością szczęk. I tak Maxipress M to szczęki 70mm, Maxipress F -120mm, Maxipress R -160mm i największe Maxipress XXL -190mm. Długość prowadnic dostępnych w Polsce to 1500mm, ale w modelach R i XXL są również prowadnice do 3000mm. Niestety ze względów logistycznych niedostępne w Polsce. Co w nich takiego niezwykłego? Wszystko.

 

Główne cechy i innowacyjne rozwiązania jakie posiadają ściski stolarskie Piher Maxipress

 

Ściski stolarskie Maxipress

 

Obrotowa rączka wspomagająca siłę dokręcania, możliwość optymalnego wyboru kąta pochylenia

 

Ściski Maxipress rękojeść

 

Począwszy od solidności i dokładności wykonania, wykorzystanych patentów wspomagających pracę, unikalne rozwiązania, żywotność, komfort pracy, wielofunkcyjność, parametry wydajnościowe. To wszystko odnajdziemy w tym ścisku. Co jeszcze można wynaleźć w ścisku. Chyba już nic. Piher wykorzystał wszystkie możliwości.

 

Poniżej filmik producenta prezentujący ściski stolarskie Piher Maxipress

 

 

 

Oprócz ścisków typu F i szybkozaciskowych w ofercie marki Piher są również innowacyjne podpory teleskopowe, ściski taśmowe, narożnikowe oraz samozaciskowe. Oczywiście nie Może w ofercie zabraknąć dociskaczy oraz dedykowanych ścisków do maszyn. I myślę, że obecna oferta to nie jest ostatnie słowo Pihera.

No dobra. Pewnie wielu z Was zastanawia się nad pytanie zadanym w tytule artykułu. Gdzie jest odpowiedź? Niestety nie ma jej :) Albo inaczej… na to pytanie nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi. W dzisiejszych czasach, gdzie słowo „ranking” wykorzystywane w celach marketingowych i ogólnodostepne informacje w tym temacie są po prostu niewiarygodne, zostawiłem tą odpowiedź Wam :) Czy któryś ze ścisków modelarskich Pihera będzie tym idealnym? Myślę, że dla większości nowych użytkowników jak i dla tych, którzy ściski Piher posiadają - tak, oczywiście będzie też wśród Was też grupa dyletantów podważających funkcję, czy jakość zaprezentowanych narzędzi, którzy nie przekonają się do nich z różnych powodów, chociażby mając już swoje ulubione, czy najlepsze ściski „z historią”. Ale kto wie, może kiedyś trafią na Pihera i zmienią swoje zdanie.

Autor: Sławomir Gagatek – właściciel sklepu z narzędziami Narzedziak.pl Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Z rynkiem narzędziowym związany od ponad 16 lat. Doświadczenie i wiedza poparta wieloma certyfikatami i szkoleniami. Prywatnie majsterkowicz hobbysta.

 

 

Informację ze świata narzędzi.

Nowości, poradniki, testy narzędzi, porady dotyczące wyboru odpowiedniego narzędzia, promocje i okazje!

Jeżeli chcesz otrzymywać takie informację wpisz adres mailowy, na który będziemy wysyłali informację o nowych wpisach.

Nie wahaj się. Bądź na bieżąco!

Zapisując się do Newslettera otrzymujesz od Nas kod rabatowy o wartości

10 zł

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności