Waart Pilnik obrotowy cylindryczny Typ A 6X16mm JU-AFA-0616
- Obserwuj produkt:
- Dodaj recenzję:
- Producent: Jufisto / Waart
- Kod producenta: 5902143163268
- Dostępność: do 3 dni
-
-
- Symbol produktu: JU-AFA-0616
- Cena netto: 21,63 zł 26,60 zł
- szt.
-
Płatność gotówką, Płatność przelewem - przelew tradycyjny, Przelewy24, Płatność przy odbiorze (pobranie), Płatność kartą przy odbiorze, Kup teraz zapłać za 30 dni, Paynow
-
Kup teraz, zapłać za 30 dni.
Pilnik obrotowy cylindryczny Typ A 6 × 16 mm Waart JU-AFA-0616
pilnik obrotowy cylindryczny Typ A 6 × 16 mm to frez do metalu przeznaczony do szybkiego usuwania zadziorów, fazowania krawędzi oraz oczyszczania spoin. Model Waart JU-AFA-0616 wykonano z wysokowydajnego węglika spiekanego HM, co przekłada się na wysoką odporność na obciążenia podczas agresywnego zbierania materiału. Cylindryczny kształt (Typ A) ułatwia prowadzenie narzędzia po płaszczyznach i wzdłuż krawędzi, a uzębienie naprzemianskośne sprzyja stabilnej pracy przy obróbce metali i stopów.
Ten pilnik obrotowy (często nazywany też frezem trzpieniowym do gratowania) sprawdzi się m.in. przy obróbce stali, żeliwa, stali nierdzewnej oraz stopów na bazie niklu i tytanu, a także przy pracy z wybranymi tworzywami. To praktyczne narzędzie warsztatowe w sytuacjach, gdy: trzeba szybko usunąć ostre zadziory po cięciu lub wierceniu, trzeba wyrównać i oczyścić spoinę przed dalszą obróbką, albo gdy konieczne jest wykonanie fazy na krawędzi bez sięgania po szlifierkę tarczową w ciasnym miejscu.
To narzędzie będzie najlepszym wyborem dla osób, które regularnie wykonują gratowanie i obróbkę krawędzi w metalu oraz oczekują przewidywalnego zbierania materiału na różnych gatunkach stali i żeliwie.
Parametry techniczne
- Typ / kształt: A (cylindryczny)
- Materiał roboczy: węglik spiekany HM
- Rodzaj uzębienia: naprzemianskośne
- Średnica części roboczej: 6 mm
- Długość części roboczej: 16 mm
- Średnica trzpienia: 6 mm
- Długość całkowita: 60 mm
- Zastosowanie (materiały): stal wysokostopowa, stal nierdzewna, stal kwasoodporna, stal żaroodporna, żeliwo szare, plastik
- Zalecana prędkość (obr/min) – stal niskostopowa: 800
- Zalecana prędkość (obr/min) – stal stopowa nierdzewna: 600
- Zalecana prędkość (obr/min) – stal wysokostopowa: 800
- Zalecana prędkość (obr/min) – żeliwo: 700
- Zalecana prędkość (obr/min) – stal hartowana: 700
- Zalecana prędkość (obr/min) – stal ulepszana cieplnie: 600
- Zalecana prędkość (obr/min) – tytan: 450
FAQ
- Do jakich prac nadaje się kształt cylindryczny (Typ A)?
Najczęściej do obróbki płaszczyzn, prowadzenia po krawędziach oraz wyrównywania spoin i nadlewek na stosunkowo dostępnych powierzchniach. - Jak dobrać prędkość obrotową do materiału?
Punktem wyjścia są zalecane obroty podane w danych (np. 600 obr/min dla stali nierdzewnej, 450 obr/min dla tytanu). W praktyce warto trzymać się tych wartości, bo różne materiały inaczej odprowadzają ciepło i inaczej „pracują” pod uzębieniem.
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie
Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.