Jakie narzędzia dla elektryków - co wybrać?

21-09-2023

Dobry elektryk musi być zawsze przygotowany do swojej pracy. To oznacza, że powinien on mieć zestaw niezbędnych narzędzi, które pozwolą mu bez problemów wykonywać wszystkie konieczne zadania. Warto więc zobaczyć, co zalicza się do grona tych narzędzi, tak aby mieć pewność, że niczego ważnego się nie pominęło.

 

Narzędzia dla elektryków

Jakie narzędzia dla elektryków ?

Obecnie na rynku jest wiele propozycji, jeśli chodzi o narzędzia dla elektryka. Są one proponowane w większych i mniejszych rozmiarach, tak aby swobodnie można było pracować w różnych miejscach i na różną skalę. Do podstawowych narzędzi, które musi posiadać każdy elektryk, z pewnością zaliczany jest ściągacz izolacji. Dzięki niemu można nie tylko ściągać izolację, ale także zaciskać końcówki, co znacznie przyspieszy pracę. Innym narzędziem, które powinien posiadać każdy elektryk, są szczypce boczne izolowane . Dzięki izolacji do 1000V wiemy, że nic nam się tutaj nie stanie, a możliwość cięcia bocznego znacznie może usprawnić pracę, w trudno dostępnych miejscach. Dobry elektryk, powinien także zainwestować w wkrętaki izolowane, które można kupić w zestawie po kilka sztuk, a proponowane będą w różnych wielkościach. Są one odpowiednio izolowane, a mocna stal z której zostały wykonane sprawi, że spokojnie będziemy mogli z nich korzystać przez długie lata. Najważniejsze będzie tutaj to, aby zwracać uwagę, czy są to narzędzia izolowane 1000V, tak abyśmy mieli pewność, że nasza praca będzie faktycznie bezpieczna.

Narzędzia elektryka

Co oznacza VDE?

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że narzędzia dla elektryka powinny być bezpieczne. Pracuje on przy różnych przewodach, gniazdkach i urządzeniach przez które przechodzi prąd, a to oznacza, że narzędzia z których korzysta, powinny mieć odpowiednią izolację. Dlatego podczas ich zakupu, należy się upewnić, nie tylko czy dobrze leżą w ręce, ale również czy się z niej nie wyślizgują i czy są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Koniecznie trzeba też sprawdzić, czy posiadają na rękojeści oznaczenie VDE – co ono oznacza? To pierwsze litery niemieckiego instytutu kontroli, który sprawdza i wydaje certyfikaty dla urządzeń, komponentów i systemów elektrotechnicznych. Jeśli taki skrót VDE widzimy oglądając wkrętaki izolowane, to możemy być pewni, że zostały one sprawdzone pod kątem: elektrycznym, toksycznym, mechanicznym, radiologicznym i termicznym. Czyli na te wszystkie czynniki, które mogłyby wpływać na nasze bezpieczeństwo, podczas korzystania z danych narzędzi. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dopuszczalne napięcie prądu przy danych narzędziach. Lepiej żeby było ono z pewnym marginesem, tak abyśmy mieli pewność, że dane narzędzia dla elektryka, spokojnie możemy wykorzystywać podczas naszej pracy.

Wyposażenie elektryka

Czym powinny się charakteryzować dobre narzędzia dla elektryków

Jeżeli planujemy w profesjonalny sposób zająć się elektryką, to z pewnością powinniśmy zainwestować w dobrej jakości narzędzia. Chodzi o to, aby były one bezpieczne, aby ich izolacja w prawidłowy sposób chroniła nas przed porażeniem prądem. Ale narzędzia dla elektryka powinny być również wykonane z wysokiej jakości materiałów, abyśmy mieli pewność, że podczas wykonywania przez nas pracy, nie będą się wyginały, ani łamały. To oznacza, że wybierając narzędzia izolowane 1000V, powinniśmy sprawdzić jakie mają certyfikaty, przez kogo były sprawdzane i pod kątem jakich czynników zewnętrznych. Im wyższa jakość takich narzędzi, tym nie tylko będą one dla nas bezpieczniejsze, ale również będziemy mogli z nich korzystać przez dłuższy czas.

Narzędzia izolowane dla elektryka

Podczas kupowania tego typu narzędzi, nie warto się kierować ceną, bo może się okazać, że te najtańsze narzędzia, nie będą spełniały naszych oczekiwań. Lepiej będzie, jeśli będziemy stawiać na narzędzia oferowane przez sprawdzone firmy, które na rynku działają już od wielu lat i co do których mamy pewność, że ich propozycje oferują wysoką jakość. Dzięki temu, nawet jeśli zapłacimy trochę więcej, to będziemy mieli pewność, że takie narzędzia dla elektryka , posłużą nam przez kolejne lata.

Szczypce elektrotechniczne

Warto wiedzieć jakie narzędzia są potrzebne w pracy elektryka, bo wówczas będziemy mieli odpowiednio wyposażony warsztat. Jednak trzeba również wiedzieć, na co zwracać uwagę, tak aby mieć pewność, że te narzędzia będą bezpieczne i odpowiedniej jakości, gwarantującej nam spokojną pracę.

Autor: Sławomir Gagatek – właściciel sklepu z narzędziami Narzedziak.pl Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Z rynkiem narzędziowym związany 2005 roku. Doświadczenie i wiedza poparta wieloma certyfikatami i szkoleniami. Prywatnie majsterkowicz hobbysta.

 

 

Zapisz się do Naszego Newslettera

Czy artykuł, który właśnie przeczytałeś, wzbudził Twoje zainteresowanie? Czy pragniesz być na bieżąco z nowymi wpisami na naszym blogu? Zapisz się do naszego newslettera i bądź informowany o ekskluzywnych promocjach oraz najnowszych informacjach ze świata narzędzi!

Nie wahaj się. Bądź na bieżąco!

 

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności
 
 

Polecane artykuły

Klucz dynamometryczny - Poproszę najtańszy.

Klucz dynamometryczny - Poproszę najtańszy.

24-02-2022
Krótki artykuł o tym jak wybrać klucz dynamometryczny. Na co w szczególności zwrócić uwagę, czym kierować się podczas wyboru klucza dynamometrycznego. Zapraszam do lektury.
Więcej...
Jaka poziomica na budowę - poziomice Stanley

Jaka poziomica na budowę - poziomice Stanley

21-09-2023
Gdy stajemy przed dokonaniem wyboru zakupu odpowiedniej poziomicy pojawia się duży dylemat. Jaka poziomica jest najlepsza, która ma najlepszą dokładność, a która "przeżyje" upadek z kilku metrów. W ofercie marki Stanley jest cała gama poziomic, począwszy od najtańszych modeli...
Więcej...
Lutownice dla elektroników – jak wybrać?

Lutownice dla elektroników – jak wybrać?

29-09-2023
Rodzaje lutownic Firmy produkują różne rodzaje lutownic do wielorakich zadań. Niektóre z nich emitują intensywne ciepło, aby zapewnić szybkie temperatury topnienia. Inne posiadają głowice, które umożliwiają użytkownikom tworzenie małych otworów. Ze względu na odmienne sposoby...
Więcej...
Co ucieszy stolarza?

Co ucieszy stolarza?

22-10-2021
Każda z nas ma w swoim życiu przynajmniej jednego bliskiego mężczyznę, a tak naprawdę jest ich zazwyczaj kilku. Zbliżające się urodziny czy święta, to idealna okazja, aby pokazać im, że naprawdę ich znamy. Niestety, czasami okazuje się, że czas ucieka, a my nadal nie mamy dla nich...
Więcej...
Poziomica laserowa czy laser krzyżowy?

Poziomica laserowa czy laser krzyżowy?

13-10-2020
Wszelkie prace budowlane zarówno te podczas budowy budynku, budowy dróg, czy konstrukcji jak i podczas wykonywania prac wykończeniowych wymagają dokładności. Wszystko musi być wykonane prosto, musi być wypoziomowane, prostopadłe. Każdy etap pracy wymaga precyzyjnego pomiaru, aby reszta...
Więcej...
Co podarować mechanikowi?

Co podarować mechanikowi?

22-10-2021
Szukasz odpowiedniego prezentu? Takiego, który będzie pokazywał, jak dobrze znasz daną osobę i jednocześnie będzie funkcjonalny? Chcesz podarować partnerowi coś przydatnego, a jednocześnie niebanalnego, jednak zaczęło ci brakować pomysłów?
Więcej...